Üritused

MIS ME TEGIME,
KUS ME KÄISIME...

 

Päikesejänkude Rohelise kooli tegemisi 2021/22 õppeaastal teemadel: TERVIS, TOIT JA HEAOLU; GLOBAALNE KODAKONDSUS JA TRANSPORT.

 

Lastekaitsepäev

Lastekaitsepäeval käisid Nublud, Kiti-Kätid ja Pesamuna vanemad lapsed Supeluse tänaval koos eakaaslastega joonistamas.  

Vaata pilte!

 

Spordipäev koos Lottega

Päikesejänku õuel vihisesid täna kaugustesse pallid, joosti ja hüpati. Ja mitte niisama. Toimus Päikesejänku maja "Spordipäev koos Lottega". Päeva alustati ühisvõimlemisega ning peale seda võeti mõõtu viiel erineval spordialal.

Vaata pilte!

 

Liiklusnädal 

Päikesejänkus oli 25-29.aprillil liiklusnädal. Külas käisid Lääne Prefektuuri noorsoopolitseinikud, kes tuletasid lastele meelde, kuidas jalgrattaga ohutult liigelda ja kontrollisid üle kõik lasteaiaõuel olnud jalgrattad ja turvavarustuse. Päikesejänku töötajate poolt esitati lastele õpetlik näidend "Juku õpib liiklema". Vanemad rühmad osalesid õppekäigul Pärnu Liikluslinnakus ja läbisid programmi "Liikluse avastamine läbi katsete, õige ja turvaline liiklemine jalgrattaga“. Täideti ka usinalt Maanteeameti "Liiklustarga liiklusnädala" tabelit, et näha kes kuidas kodust lasteaeda liikleb.

Vaata pilte!

 

Südamenädal

Aprill on südamekuu. Sel aastal tähistati Eestis südamekuud juba 30ndat aastat järjest. Päikesejänku majas peeti südamenädalat 18.-22.aprillil.

Südamenädala raames jagus põnevaid tegevusi igasse päeva. Nooremates rühmades mürisesid blenderid tervislike smuutidega. Pesamunade ja Nublude rühmas käis pereõde Monika Andrejev lastele rääkimas, kuidas hoida enda tervist, tervislikest eluviisidest, hammaste ja kätepesust. Kunstikeskustes valmisid kleepetööd "Minu süda rõõmustab", "Minu südame sõbrad", "Olen tervisetark".Vanemad rühmad käisid traditsioonilisel matkal Naali pargis, kus tehti sporti ja kosutati end tervislike ampsudega.Loomulikult ei puudunud igast hommikust ka hommikuvõimlemine ja väikesi arste oli täis terve maja.

Südamenädala väljakutses "Imeline Pärnu rand" osales 42 last ja nende pere. Kiti-Kättidest 11, Jänkujütsidest 9, Nublude rühmast 8, Pähklipurejatest 8, Mürakarudest 6 ja Pesamunadest 0. Aitäh kõigile osalejatele ja ilusat sportlikku kevadet!

Vaata pilte!

 

Küünlaümbriste jaht 

Päikesejänku maja osales sel õppeaastal Kuusakoski teeküünlaümbriste jahil. Tublid pered kogusid talvel hoolega alumiiniumist teeküünlaümbriseid ja kokku koguti 18 198 ümbrist!!

Vaata pilte!

 

Palju õnne Eesti!

Päikesejänku õuel mürtsus 22.veebruaril trumm, kõlas hümn ja käis külas president. Palju õnne kallis Eesti!

Vaata pilte!

 

Päkapikk kes kaotas mütsi

15.detsembril toimus lastele etendus "Päkapikk kes kaotas mütsi" ja tuli külla kauaoodatud jõuluvana. 

Vaata pilte!

 

Liigun erineval moel 

Nublude rühmas uuriti erinevaid liikumisviise ja meisterdati taaskasutusmaterjalidest fantaasiaküllaseid tuleviku sõidukeid. 

Vaata pilte!

 

Kadripäev 

25.novembril külastasid Päikesejänkusid kaunid kadrisandid, kes kõikidele headele soovidele lisaks teatasid, et kuu aja pärast on juba jõulud.

Vaata pilti!

 

"Isaga koos"

10. novembril toimus Päikesejänku õuel isadepäevale pühendatud sportlik pereõhtu "Isaga koos". Päikesejänku õuest sai selleks õhtuks erinevate ülesannetega orienteerumisrada. Auhinnaks suussulavad kohapeal küpsetatud pannkoogid. Päikesejänkud tänavad ürituse õnnestumisel Heleri Bauerit ja tema perekonda.

Vaata pilte!

 

Mardipäev

9.novembril käisid Päikesejänkudel külas uhked mardisandid, kes soovisid eesootavaks aastaks rohkelt vilja- ja karjaõnne, lasteõnne, kosilasõnne ning muid häid soove.

Vaata pilte!

 

Tervislik smuuti

Pähklipurejate rühmas (2-4a) peeti novembri alguses smuutipäeva. 

Vaata pilte!

 

Halloween

29.oktoobril tähistasid koolieelikud Halloweeni. 

Vaata pilte!

 

Lehed komposti

19.oktoobril 2021 toimus traditsiooniline üritus "Lehed komposti".

Vaata pilte! 

 

Leivanädal

Oktoobrikuu esimesel nädalal tähistati Päikesejänku majas leivanädalat. Arutleti, millest leiba tehakse ja kuidas leib meie lauale saab. Loomulikult küpsetati ka ise leiba, meisterdati lõbusaid võileibu, degusteeriti erinevaid teraviljatooteid. Käid õppekäikudel poes ja pagariäris. Koolirühm käis õppekäigul pagaritöökojas "Leivakas" ja sai karaskit küpsetada. Neljapäeval etendasid õpetajad lastele meeleoluka näidendi "Keda kiita leiva eest".
Austa leiba, leib on vanem, kui meie!

 

Nunnunäitus

Nublude rühmas toimus vahva nunnunäitus. 

Vaata pilte!

 

Mihklitrall

Päikesejänku lasteaia õuel oli 29.septembril tavapärasest rohkem siginat, saginat, naeru ja lusti, sest toimus Mihklitrall. Hommikul nägid lapsed sel aastal viimast korda proua Suve, kes kuidagi ei tahtnud arusaada, et kätte on jõudnud sügis. Tänu meie tarkade laste selgitustele ja Sügise preilide tõestusele, ei jäänud proua Suvel midagi üle, kui loovutada valitsemissau ja palmi alla põrutada. Õhtul toimus peredele heategevuslik mihkliturg, loterii, fotonurk ja lastele oli hüppamiseks batuut. Kogutud summa eest soetatakse lasteaiahoovi uus kiik.

Vaata pilte

 

Sügis kogub saagi salve

Päikesejänku lapsed oli kevadel usinad külvajad ja istutajad. Kes kevadel külvab, see sügisel lõikab ja varub salvegi täis. 

Vaata pilte! 

 

 

 

 

Päikesejänkude Rohelise kooli tegemisi 2020/21 õppeaastal teemadel: ELURIKKUS JA ÕPIÕU; VESI, VEEKOGU JA RANNIK; GLOBAALNE KODAKONDSUS.

 

 

Metsarada

Pähklipurejate ja Nublude lapsed ning õpetajad osalesid 3.06.2021 KIK-i toetatud ja Pernova Loodusmaja poolt läbi viidud õpperetkel "Metsarada" Tammiste matkarajal. Ühiselt vaatlesime erinevaid taimi, puid, putukaid; kuulasime linnulaulu; maitsesime kuusevõrseid; saime teada millistele loomadele, millal ning mida võib metsa süüa viia. Lapsed kinnistasid teadmisi, kuidas loodushoidvalt ja ohutult metsarajal käituda – kui läheme metsa,siis oleme meie loodusel (putukatel,taimedel jne) külas...austa ja käitu loodust hoidvalt! Koduseks ülesandeks saime kaasa vahva metsaraja bingo. Täname koolitajaid Evelin Nigula´t ja Taivi Künnap´it vahva matka eest.

Vaata pilte

 

 

 Olla koos on nii hea!

1.juunil lastekaitsepäeval saatsid suured ja väikesed maikuu ära ja võtsid vastu juuni. Temaga koos saabus kuu varem juuni ja 2 kuud varem august. Suvekuudega koos lauldi, tantsiti, võimeldi, värviti kive, maaliti toidukilele. Juuni ja juuli asusid koos abilistega õuekööki värvilisemaks muutma. Uue värvikuue sai ka kollane auto. August tõi kaasa Rohelise kooli poolt lasteaiale kingitud linnumaja.

Vaata pilte

 

Pajuonn 

Pähklipurejate tublid lapsevanemad panid kokku oma jõud ja osavuse, mille tulemusena valmis õuealale vahva pajuonn.Kaasatud olid ka väikesed abilised.See tore pajuonn on kingituseks Pähklipurejate rühma tublide lastevanemate poolt, kelle lapsed sügisel alustavad juba kooliteed.Nüüd saavad lapsed pajuoksi hoolega kasta, et oksad juured alla võtaks ja onn roheliseks muutuks.Kindlasti on seal suvel põnev mängida!

Vaata pilte

 

Rahvusvaheline veepäev

Pärnu Vana-Sauga lasteaia Päikesejänku maja lapsed tegid oma rühmas/õuealal (mudaköögis) vahvaid ja õpetlikke katseid. Lapsed said teada, et vett saab puhastada filtreerides; lilled avanevad vees maagiliselt; joonistati aasta kala haugi; veekeskuses ennustasid lapsed, mis ese upub ja mis jääb pinnale; vesi "kõndis" ühest topsist teise (katse-kõndiv vesi); külvati hernest ja kressi ja saadi teada ,et seeme vajab kasvamiseks vett; kuulati juttu "Sinikalast", kes seikles ookeanist merre, merest järve kuni jõudis ojja.

Vaata pilte

 

Talv lahkub vulisevate vete saatel

Päikesejänku maja lapsed kogunesid täna õues, et tähistada pööripäeva ja üle maailmset rahvusvahelist veepäeva. Saatsime puhkusele "proua talve", kelle valitsemisaeg sai läbi ja kes oli sellel aastal eriti lahke lastele lund jagama. Tervitasime päikeselist kevadet ja koos kevadega saabus ka 2021 aasta tegija looduses-kuldnokk. Lõbusa seltskonnaga oli liitunud ka veepiisk. Koos lastega tantsiti veetantsu ja ühiselt lauldi kevade tervituseks.

Vaata pilte

 

Sügis pakib kohvreid ja Talv juba koputab

Lapsed jätsid hüvasti sügisega, kes oli juba oma kohvri kokku pakkinud ja andis valitsemiskepi üle talvele.Talv oli endale appi kutsunud Tuisupreili ja Oskari Leiutajate külast, et üheskoos saaks ikka lume ka kuidagi "välja võluda". Aga nagu ütleb eesti rahva vanasõne : "Ega tali taeva jää"!
 Vaata pilte

 

Lehed komposti

Toimus igaaastane üritus "Lehed komposti". Imeilus sügisene ilm oli meile suureks kingituseks. Lastele tuli külla loodusesõber Nähka, kes rääkis, mis saab komposti kastis olevatest lehtedest ja miks see taimedele kasulik on. Lasteaiaperel oli abis ja suureks toeks meie tubli majahoidja Einar.Lapsed ja õpetajad nautisid riisumist ja koosveedetud aega. Pärast tööd kostitati tublisid töötegijaid tee ja küpsistega.

Vaata pilte

 

Mihklilaat

Päikesejänku lasteaia pere tähistas sügise sünnipäeva ja õueköögi avamist sportliku kogupere üritusega "Liikudes võidad alati". Jäeti hüvasti suvega,tervitati sügist, lõigati läbi õueköögi lint,töötas õnneloos ja kohvik.

Vaata pilte

 

Projekt "Meri, rannaniit ja roostik"

Pähklipurejate ja Pesamunade lapsed ja õpetajad osalesid kahepäevalises KIK-i toetatud ja Pernova Loodusmaja poolt läbi viidud projektis "Meri, rannaniit ja roostik". Koolitajad olid Evelin Nigula ja Taivi Künnap. Projekti "Meri, rannaniit ja roostik" raames valmis igal lapsel tore raamat,mille "tegelasteks"Pärnu rannaniidul elavad ja kasvavad taimed,linnud ja loomad.Ilmataat soosis meie jalutuskäiku Tervise Paradiisi tagusel laudteel (raudteel-lapsesuu),kus nägime hallhaigrut,hõbehaigrut,sinikael parte.
 Vaata pilte

 

Valgerand

Pesamunade, Nublude ja Pähklipurejate lapsed veetsid toreda hommikupooliku Valgerannas.Lapsevanem Tiia Möller, merebioloog tutvustas mere ääres lastele 5-te erinevat liiki Eestis leiduvaid rannakarpe-südakarp,Baltimere karp,liiva-uurik karp,rändkarp ja rangiakarp. Lapsed said teada, et rangiakarp on võõrliik, mis on Eestis olnud alles 5 aastat ja pärit Mehhiko lahest. Veel korjati mereäärest prügi, ning saime teada, millist ohtu see tekitab kaladele ja teistele vees elavatele olenditele.
 

Vaata pilte

 

Päikesejänkude  Rohelise kooli tegemisi 2019/20 õppeaastal teemadel: ELURIKKUS JA LOODUS; PRÜGI JA JÄÄTMED; VESI JA VEEKOGUD:

 

Näidend

Prügi vähendamise nädala lõpetas õpetlik näidend Pähklipurejate rühmast kooli läinud lastelt. III klassi õpilased Kristiina, Rainis, Sandra, Liisa Lotta ja Delisa aitasid Päikesejänkudel mõista, kui oluline on metsloomade jaoks hoida puhtust looduses. Iga rühm valmistas dekoratsiooniks taaskasutatavast materjalist puu. Ürituse eestvedajaks oli õpetaja Erika Talumaa.

Vaata pilte

 

Paikre

17.02. - 21.02.2020 - keskkonna töörühma eestvedamisel sai teoks prügi vähendamise nädal "Hoiame puhtust!" Oli väga tegus nädal. Teoks sai lastevanemate abiga  väga vahva näitus taaskasutatavast materjalist meisterdustest. Rühmades räägiti prügi sorteerimise vajalikkusest ja vanemad sai asjakohast teavet. Suuremad lapsed jälgisid prügi teekonda kuni jäätmekäitluskeskuseni Raba tänaval. Kodud said puhtamaks aegunud patareidest. Kogusime ja viisime ära 75.4 kg patareisid. Küünlaümbriseid kogusime samuti ja needki leidsid oma õige puhkepaiga.

Vaata pilte

 

Lasteaia sünnipäev

Lasteaia sünnipäevale olid tulnud nii karvased kui sulelised, et näidata ELURIKKUST. Lõbusale karnevalile saabusid esindajad Kadri lasteaiast - Pipi ja tema parim sõber Nilson, et soovida kõike head ja paremat Päikesejänkule.

Vaata pilte

 

Roti aasta

Roti-emand saabus meie ELURIKKUSE teemapäevade raames külalisena, et anda teavet roti-aasta saabumisest ja näriliste eluviisidest ning toitumisest. Selle teemapäeva korraldasid Jänkujütsid. Aitäh ka abilistele.

Vaata pilte

 

Keskkonnake

See vahva tegelane on Keskkonnake, kes õpetas lapsi prügi sorteerima, keskkonda hoidma ja materjale taaskasutama. Keskkonnake inspireeris õpetajaid nimepanekul patarei kogumise kastidele. 

Vaata pilti

 

Loodusmaja

Jänkujütsid kasutasid Pärnu Linnavalitsuse toel võimalust  ELURIKKUSE teema raames õppekäiguks  Pärnu Loodusmajja. Saadi teada palju uut ja huvitavat looduse ja selle kaitsmise kohta. Päikesejänkud tänavad linnavalitsust võimaluse eest õppida Pärnu linnaruumis.

Vaata pilte

 

Kätepesu

15.10.2020 - lapsed õppisid rahvusvahelisel kätepesupäeval veelgi hoolikamalt käsi pesema. Abiks oli Säde  meditsiiniõest ema Monika Andrejev. Suuremad õpetasid väiksemaid vett säästlikumalt kasutama.

Vaata pilte

 

Lehed komposti

Ülelasteaialine talgupäev tõi õuele sülemi rehadega varustatud töökaid Päikesejänkusid. Koos Nähkaga riisuti lehed kokku ja viidi kompostikasti, et saaksime edaspidi oma lilledele ja peenardele panna oma tehtud väetist. Kompostiljon tunnustas Päikesejänkut kui kompostivat lasteaeda.

Vaata pilte

 

Kompostiljon

Lehelangemise aegu käis Nähka külas oma uue sõbra Kompostiljoniga. Remondimees Urmas oli valmis ehitatud suure kompostikasti ja Kompostiljon rääkis, miks ja millest saab komposti ise valmistada.

Vaata pilte

 

Linn puhtaks

Jänkujütsid käisid prügiringil. Kodukoht sai puhtamaks, lapsed teadlikumaks ja targemaks. Taarapunkti viidu eest sai väike ostki tehtud. Igal prügil olgu oma koht, võtsid Jänkujütsid oma retke kokku.

Vaata pilte

 

Kurgja

Pärnu Linnavalitsuse toel käisid lapsed uurimas Kurgja Talurahva Muuseumis, mida sügisel talus tehakse. Nähti ja prooviti mitmeid olulisi talutöid ning nauditi värvikirevat loodust.

Vaata pilte

 

Päevalilled

Mitu aastat on Päikesejänkud koostöös MTÜ Aiaklubiga külvanud seemneid ja kasvatanud lilletaimi Jaansoni raja äärsesse lillepeenrasse. Hea meel on panustada kodulinna elurikkusesse!

Vaata pilte

 

Rohelaat

Heategevuslik rohelaat kutsuti lastevanemate kaasabiga ellu, et tulust saaks lastele mudaköögi ehitada ja õuealal elurikkust suurendada. Tore oli, et paljud kasutatud raamatud leidsid endale uue kodu. Lastele meeldisid keskkonnamängud, liikumisrada, meisterdamine looduslikust materjalist. Vürtsi lisas loosiratas ja mullikeskus. Mitmekesist tegevust, vaimu- ja kehatoitu jätkus kõigile.  

Vaata pilte

 

 

Saak

Kevadel rajasid kõi aiarühmad oma söödavate taimede peenra. Külvati, istutati, rohiti, kasteti ja sügisel oli põhjust hea saagi üle rõõmu tunda. Vanasõnagi ütleb: "Mida kevadel külvad, seda sügisel lõikad!"

Vaata pilte

 

 

Tere, sügis!

Suve valitsemisaeg sai läbi ja ta andis oma valitsemiskepi üle Sügisele. Nähka rääkis kogemustest maailmakoristuspäeval ja Juuli memm näitas, mida ta Samblatuka talus kasvatanud oli. Päikesejänkud otsustasid ka sellel aastal prügi vähendada. Vahvad keskkonnamängud sisustasid õuesolekuaja.

Vaata pilte

 

 

Jõereis

Tervisemeeskond viis kolleegid elamuslikule jõeretkele, kuna üks Rohelise kooli teemadest on meil VESI JA VEEKOGUD. Nautisime nii vihma, päikest, vikerkaart kui ka ilusaid vaateid päikeseloojandu taustal.

Vaata pilte

 

 

1. september - tarkusepäev

Sel aastal tähistasime koos Nähka ja Juuli memmega rohetarkuse päeva. Rohetargemaks said nii Päikesejänkud kui ka Juku, kes tahtis emale meie lillekastist lilli korjata ja puude okstest vibusid teha. Uhkusega tõmmati lipuvardasse rahvusvaheline ökomärgis ehk Rohelise kooli lipp, millega kevadel tunnustati Päikesejänkut kui keskkonnatedlikke lasteaeda.

Vaata pilte

 

PÄIKESEJÄNKU ROHELISE KOOLI TEGEMISI 2018/19 teemadel Elurikkus, Meri, jõgi ja Toit

 

Kalavetel

 Jänkujütsidel oli tore kalapäev. Ristjani pere valmistas igale lapsele nimelise õnge ja koos mindi Sauga jõe äärde. Kalasaak oli hea. Lastel hakkas kaladest kahju ja nii need  laste abiga tagasi vette sukeldusid.

Nublud ja Pähklipurejad käisid kaluritel külas. Tindisaak hämmastas ja kalurite töö tundus põnev olevat.

Vaata pilte

 

Veepäev

Kuigi kevadised veed veel ei vulise, tähistasime ülemaailmset veepäeva 22.03. Jänkujütsid võtsid ette korraliku pardiralli ja katsetasid, mida veel veega teha annab. Iga Jänkujüts ju teab, et puhast vett säästma peab!

Vaata pilte

 

Rohelise kooli seminar Päikesejänkus

08.03.19 toimus Rohelise kooli seminar meie lasteaias. Õppealajuhataja Maret Põlluste tegi ülevaate Päikesejänkude keskkonnaalasest tegevusest. Seminari eestvedajateks olid Sirje ja Georg Aher, kellelt kuulsime Rohelise kooli uudiseid ja elurikkusest merel ja rannikul ning keskkonnaprobleemidest, lahendustest. Õpetaja Piret Kella juhendamisel mängiti keskkonnamänge ning tehti katse "Külmetav hüljes". Osalejad proovisid kokku viia meie metsloomi nende jälje ja karusnahaga.

Vaata pilte

 

Loodusesõbrad

Külas käisid loodusesõbrad Kert ja Liisi, kes õpetasid, kuidas hoida maailma meie ümber puhta ja ilusana. Koos sorteeriti prügi ja lapsed said teada, mida sorteerimise tulemusel saab prügist uuesti toota.

Vaata pilte

 

Toit

  • Tükeldamisega saavad hakkama ka väikesed kokad - ikka kaks tükki suhu ja üks kaussi. Maitsmine on protsessi oluline osa.
  • Oma kasvatatud kõrvitsast said Pesamunad küpsetada mõnusaid muffineid ja ülejäänud saak läks purki. Kõrvitsasalati said isadepäeva kingiks kõik Pesamunade pereisad.
  • Jänkujütsid uurivad suhkrusisaldust toidus ja üllatavat leidus nii väikeste kui suurte jaoks.
  • Meie teeme võid, jah! Meie teeme võid... koos lapsevanem Ants Välimäega, kes on Piimandusmuuseumi direktor.
  • Juba mitmendat aastat on üheks põnevaks õppereisi sihtkohaks kõrsikutsehh Pärnu- Jaagupis. Oma silm on kuningas ja oli palju põnevat uurimist, kuidas kõrsikud valmivad ja lõpuks karpi jõuavad.

Vaata pilte

 

Pernova Loodusmajas

Jänkujütsid osalevad Rohelise kooli "elurikkuse" teemat  toetavas projektis "Suur Taimejaht". Uurimisteemaks valisid nad Eesti metsade loomad. Üheks põnevaks tegemiseks oli loomade eluga tutvumine Pernova Loodusmajas. Õppekäiku toetas Pärnu Linnavalitsus. Oma ala spetsialisti abiga saadi teada palju uut ja huvitavat nii metsaloomadest-lindudest kui ka seostest looduses.

 Vaata pilte

 

Loodusvigurid

 Sügis on andiderikas. See on parim aeg koguda looduslikku ja põnevat, et sellest meisterdada, mida hing ihkab. Pähklipurejate ja Kiti-Kättide rühma pered meisterdasid loodusvigureid ja Kiti-Kätid panid lendama linnud, mida nähti Vana-Pärnu ranna linnuvaatlustornist.

Vaata pilte

 

Looduses

 Kiti-Kätid ronisid Vana-Pärnus lindudele lähemale. Linnuvaatlustornist avanes hea vaade ka allapoole. Lapsed said teada, miks veised rannaniitudel elavad. 21.03. rahvusvahelisel metsapäeval siirdusid Jänkujütsid ja Kiti-Kätid metsa, et uurida varakevadist loodust. Märgati midagi madalat-kõrget-sagrist-rohe-rohelist. Ojakest kattev jää tundus veel tugev, aga lapsed said teada, et see võib olla petlikult ohtlik. Otsustati tulla samasse kohta ka teistel aastaaegadel, et vaadata, mis on muutunud.

Vaata pilte

 

Lehed kotti

 Ülelasteaialisel  tööpäeval "Lehed kotti!" osalesid nii lapsed, personal kui ka hoolekogu eestvedamisel lapsevanemad. Lasteaias on 50 suurt puud-põõsast. Nii jagus lehti kõigile riisumiseks ja muidugi ka hullamiseks. Nähka rääkis seostest looduses seoses sügise ja talve saabumisega. Koos töötada ja päris tööd teha oli lõbus. Suurte roheliste kottide rivi sai pikk.

Vaata pilte

 

EV100 õues

Peomeeleolu jätkus õuegi. Õpetaja Erika algatusel tegid lapsed sini-must-valgeid jääkuubikuid ja ladusid lumele ühe tähtsa sõna ja numbri. Nii sai pildile kogu lasteaiapere.

Vaata pilte

 

EV100 pidu

Peopäev kulges ülevas meeleolus. Elevust tekitas saalikujundus, sest kuidagi olid sini-must-valged õhupallid

(Eesti peaministri kingitus) hüpanud lakke. Esinesid lapsed, meie solistid  Aaron ja õpetaja Anna koos õpetajate ansambliga. Nublude Kalevipoja lugusid said nautida nii suured kui väikesed. Päikesejänku jagas "imepallid" lastele ja neist jätkus rõõmu pikemaks.

 

Vaata pilte

 

Sõbrapäev

Sõbrapäev möödus Nubludel koos Mürakaru rühmaga Pillerpalli lasteaiast. Nublud viisid külakostiks Kalevipoja lood ja sõbrad esitlesid Eestile tähtsaid asju. Üritus lõpetas koostööprojekti "Sõbrad rõõmuks Eestile".

Vaata pilte

 

Näitus

Kodu kauniks töörühma algatusel seati üles näitus "Minu pere HEA Eesti asi" Näitus sai armas ja tekitas häid tundeid.

Vaata pilte

 

Kodumaa nurk

Pärnu lasteaiaõpetajate ühenduse Hea Alguse eestvedajana kutsusime linna õpetajaid üles kujundama kodumaanurki, mis pakuksid lastele aktiivset ja eakohast tegevust ning oleksid toeks lastes armastuse ja austuse kasvatamiseks kodu, kodukoha ja kodumaa vastu. Üleskutsega liitus 12 lasteaeda. Fotosid laeti üles 158 ja need on nähtavad Päikesejänku facebooki kaustas "Kodust kodumaani": Pillerpalli esindus käis meie nurki üle vaatamas ja kiitis  eriliselt Pähklipurejate oma. Tegelikult olid kõik nurgad omanäolised ja vahvad. Meie eindus tegi vastukülaskäigu Pillerpalli, kust saime nii mõnegi toreda idee.

Eesti  sünnipäevanädalal valmisid Pesamunade toredad kunstitööd: puutööna rahvuslilled ja kleepetööna lipukesed.

Vaata pilte