Üritused

MIS ME TEGIME,
KUS ME KÄISIME...

 

PÄIKESEJÄNKU ROHELISE KOOLI TEGEMISI 2018/19 teemadel Elurikkus, Meri, jõgi ja Toit

 

Kalavetel

 Jänkujütsidel oli tore kalapäev. Ristjani pere valmistas igale lapsele nimelise õnge ja koos mindi Sauga jõe äärde. Kalasaak oli hea. Lastel hakkas kaladest kahju ja nii need  laste abiga tagasi vette sukeldusid.

Nublud ja Pähklipurejad käisid kaluritel külas. Tindisaak hämmastas ja kalurite töö tundus põnev olevat.

Vaata pilte

 

Veepäev

Kuigi kevadised veed veel ei vulise, tähistasime ülemaailmset veepäeva 22.03. Jänkujütsid võtsid ette korraliku pardiralli ja katsetasid, mida veel veega teha annab. Iga Jänkujüts ju teab, et puhast vett säästma peab!

Vaata pilte

 

Rohelise kooli seminar Päikesejänkus

08.03.19 toimus Rohelise kooli seminar meie lasteaias. Õppealajuhataja Maret Põlluste tegi ülevaate Päikesejänkude keskkonnaalasest tegevusest. Seminari eestvedajateks olid Sirje ja Georg Aher, kellelt kuulsime Rohelise kooli uudiseid ja elurikkusest merel ja rannikul ning keskkonnaprobleemidest, lahendustest. Õpetaja Piret Kella juhendamisel mängiti keskkonnamänge ning tehti katse "Külmetav hüljes". Osalejad proovisid kokku viia meie metsloomi nende jälje ja karusnahaga.

Vaata pilte

 

Loodusesõbrad

Külas käisid loodusesõbrad Kert ja Liisi, kes õpetasid, kuidas hoida maailma meie ümber puhta ja ilusana. Koos sorteeriti prügi ja lapsed said teada, mida sorteerimise tulemusel saab prügist uuesti toota.

Vaata pilte

 

Toit

  • Tükeldamisega saavad hakkama ka väikesed kokad - ikka kaks tükki suhu ja üks kaussi. Maitsmine on protsessi oluline osa.
  • Oma kasvatatud kõrvitsast said Pesamunad küpsetada mõnusaid muffineid ja ülejäänud saak läks purki. Kõrvitsasalati said isadepäeva kingiks kõik Pesamunade pereisad.
  • Jänkujütsid uurivad suhkrusisaldust toidus ja üllatavat leidus nii väikeste kui suurte jaoks.
  • Meie teeme võid, jah! Meie teeme võid... koos lapsevanem Ants Välimäega, kes on Piimandusmuuseumi direktor.
  • Juba mitmendat aastat on üheks põnevaks õppereisi sihtkohaks kõrsikutsehh Pärnu- Jaagupis. Oma silm on kuningas ja oli palju põnevat uurimist, kuidas kõrsikud valmivad ja lõpuks karpi jõuavad.

Vaata pilte

 

Pernova Loodusmajas

Jänkujütsid osalevad Rohelise kooli "elurikkuse" teemat  toetavas projektis "Suur Taimejaht". Uurimisteemaks valisid nad Eesti metsade loomad. Üheks põnevaks tegemiseks oli loomade eluga tutvumine Pernova Loodusmajas. Õppekäiku toetas Pärnu Linnavalitsus. Oma ala spetsialisti abiga saadi teada palju uut ja huvitavat nii metsaloomadest-lindudest kui ka seostest looduses.

 Vaata pilte

 

Loodusvigurid

 Sügis on andiderikas. See on parim aeg koguda looduslikku ja põnevat, et sellest meisterdada, mida hing ihkab. Pähklipurejate ja Kiti-Kättide rühma pered meisterdasid loodusvigureid ja Kiti-Kätid panid lendama linnud, mida nähti Vana-Pärnu ranna linnuvaatlustornist.

Vaata pilte

 

Looduses

 Kiti-Kätid ronisid Vana-Pärnus lindudele lähemale. Linnuvaatlustornist avanes hea vaade ka allapoole. Lapsed said teada, miks veised rannaniitudel elavad. 21.03. rahvusvahelisel metsapäeval siirdusid Jänkujütsid ja Kiti-Kätid metsa, et uurida varakevadist loodust. Märgati midagi madalat-kõrget-sagrist-rohe-rohelist. Ojakest kattev jää tundus veel tugev, aga lapsed said teada, et see võib olla petlikult ohtlik. Otsustati tulla samasse kohta ka teistel aastaaegadel, et vaadata, mis on muutunud.

Vaata pilte

 

Lehed kotti

 Ülelasteaialisel  tööpäeval "Lehed kotti!" osalesid nii lapsed, personal kui ka hoolekogu eestvedamisel lapsevanemad. Lasteaias on 50 suurt puud-põõsast. Nii jagus lehti kõigile riisumiseks ja muidugi ka hullamiseks. Nähka rääkis seostest looduses seoses sügise ja talve saabumisega. Koos töötada ja päris tööd teha oli lõbus. Suurte roheliste kottide rivi sai pikk.

Vaata pilte

 

EV100 õues

Peomeeleolu jätkus õuegi. Õpetaja Erika algatusel tegid lapsed sini-must-valgeid jääkuubikuid ja ladusid lumele ühe tähtsa sõna ja numbri. Nii sai pildile kogu lasteaiapere.

Vaata pilte

 

EV100 pidu

Peopäev kulges ülevas meeleolus. Elevust tekitas saalikujundus, sest kuidagi olid sini-must-valged õhupallid

(Eesti peaministri kingitus) hüpanud lakke. Esinesid lapsed, meie solistid  Aaron ja õpetaja Anna koos õpetajate ansambliga. Nublude Kalevipoja lugusid said nautida nii suured kui väikesed. Päikesejänku jagas "imepallid" lastele ja neist jätkus rõõmu pikemaks.

 

Vaata pilte

 

Sõbrapäev

Sõbrapäev möödus Nubludel koos Mürakaru rühmaga Pillerpalli lasteaiast. Nublud viisid külakostiks Kalevipoja lood ja sõbrad esitlesid Eestile tähtsaid asju. Üritus lõpetas koostööprojekti "Sõbrad rõõmuks Eestile".

Vaata pilte

 

Näitus

Kodu kauniks töörühma algatusel seati üles näitus "Minu pere HEA Eesti asi" Näitus sai armas ja tekitas häid tundeid.

Vaata pilte

 

Kodumaa nurk

Pärnu lasteaiaõpetajate ühenduse Hea Alguse eestvedajana kutsusime linna õpetajaid üles kujundama kodumaanurki, mis pakuksid lastele aktiivset ja eakohast tegevust ning oleksid toeks lastes armastuse ja austuse kasvatamiseks kodu, kodukoha ja kodumaa vastu. Üleskutsega liitus 12 lasteaeda. Fotosid laeti üles 158 ja need on nähtavad Päikesejänku facebooki kaustas "Kodust kodumaani": Pillerpalli esindus käis meie nurki üle vaatamas ja kiitis  eriliselt Pähklipurejate oma. Tegelikult olid kõik nurgad omanäolised ja vahvad. Meie eindus tegi vastukülaskäigu Pillerpalli, kust saime nii mõnegi toreda idee.

Eesti  sünnipäevanädalal valmisid Pesamunade toredad kunstitööd: puutööna rahvuslilled ja kleepetööna lipukesed.

Vaata pilte